S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

Avesin ürünlerine nasıl ulaşılır?


Bayimiz olan eczanelere “Bayiler” sekmesinden ulaşabilirsiniz.
Saçın yapısı nasıl oluşur, saç evreleri nelerdir?


Saç, keratin isimli yapı proteininden oluşur. Kılı besleyen ise kıl kökünün altındaki dermal papilla tabakasıdır. Saçın büyüme döngüsü birbirini takip eden 3 dönemden oluşur; anajen (büyüme), katajen (geçiş) ve telojen (dökülme) evreleri.
Saç ekiminden sonra saç bakımı nasıl yapılmalı?


Saç ekiminden sonraki ilk yıkama klinikte hekimler tarafından; operasyondan en erken 24, en geç ise 72 saat sonra yapılması gerekir. Ekim sonrası ilk yıkamada deriyle bağı henüz çok güçlü olmayan saç kökleri normal bir şampuan ile yıkandığında zarar görebilir. Bu nedenle hali hazırda köpük formdaki bir temizleyici kullanılması gerekir. Avesin Saç Yıkama Köpüğü; saç derisini onarır, iltihap oluşumunun önlenmesine yardımcı olur ve ekim sonrası oluşan kabukların iyileşme sürecini hızlandırır. 15. günden sonra saç yıkama işlemi normal rutine dönebilir, bu süreçte kıl köklerini besleyen ve ekilen saçların deriye daha sağlam tutunmasını sağlayan Avesin Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ve Avesin Saç Dökülmesine Karşı Deri Spreyi kullanılması tavsiye olunur.
Avesin Saç Dökülmesine Karşı Serisini farklı ürünlerle kullanılabilir mi?


Avesin ürünlerini kullanırken saçın onarım sürecini sekteye uğratacak gerek bakım gerekse şekillendirme ürünlerinin kullanılmaması tavsiye olunur.